Hrvatska startala pobjedom

Tin Matić, dvostrukik strijelac (N. LAZAREVIĆ)

Juniorska reprezentacija Hrvatske odigrala je u petak u Puli prvu utakmicu kvalifikacijskog turnira za EP 2016 (U-19), na stadionu na Verudi izabranici Ferda Milina slavili su 3:1 protiv vršnjaka iz Crne Gore. U otvorenom nadmetanju prigoda nije nedostajalo, manjkalo je zato koncentracije u obranama, ali i u samoj završnici napada koja je najčešće bila neuspješna. Ipak, mreže su se tresle čak četiri puta, a preciznijima su se pokazali hrvatski omladinci, za početak zahvaljujući dvostrukom strijelcu Tinu Matiću. Istureni "dinamovac" zabio je za vodstvo u 36. minuti, da bi pred sam istek poluvremena zgoditkom u gužvi s pet metara ponovno vratio Hrvatskoj prednost. U međuvremenu je Perović iskoristio treći uzastopni "zicer" probuđene Crne Gore, za poravnanje koje nije dugo potrajalo. U nastavku je Hrvatska kontrolirala susret i konačno ga zaključila golom rezerve Božića dvanaest minuta prije kraja utakmice.

Susret 1. kola kvalifikacijskog turnira nogometaša za EP U-19: Hrvatska - Crna Gora 3:1 (2:1). SRC Uljanik-Veruda. Gledatelja: 500. Sudac: Kehlet (Danska) - 6. Pomoćnici: Larsen i Barushi. Strijelci: 1:0 Matić (36'), 1:1 Perović (40'), 2:1 Matić (45'), 3:1 Božić (79').

HRVATSKA: Letica, Kulenović, Kalaica, Mikulić, Anočić, Bitunjac, Filipović (od 61. Brekalo), Špoljarić (od 81. Grubišić), Knežević, Fintić (od 74. Božić), Matić.

CRNA GORA: Šarkić, Knežević, Rašo, Vukčević, Popović, Krnić, Perović, Camaj (od 70. Nišavić), Magud (od 61. Vukotić), Orlandić, Vukičević (od 46. Burzanović). (D. RAMIĆ - KOVAČIĆ)