Hrvatska osvojila prvo mjesto u skupini!

Kakva noć u Bordeauxu - Hrvatska je večeras srušila branitelje europskog naslova Španjolce i kao prvoplasirana u skupini D ide u osminu finala.

Čačić je večeras na teren poslao prilično ispromiješanu momčad, s Vrsaljkom, Jedvajem, Rogom, Pjacom i Kalinićem u početnoj postavi i - pogodio.

Branitelji naslova su do vodstva došli već u 7. minuti i činilo se da bi mogli biti lak zalogaj Španjolcima. No impresivnom borbenošću, Hrvatska je ostatak susreta uspijevala biti u najmanju ruku ravnopravan protivnik.

Izjednačujući pogodak u 45. minuti majstorija je Nikole Kalinića, koja komotno može konkurirati za jedan od najljeppših golova u dosadašnjem tijeku EURO-a. Kalinić je ubačaj Perišića spremio u španjolsku mrežu - petom.

Bilo je još atraktivnih poteza, primjerice škarice Pjace u 57. minuti, da bi Danijel Subašić u 71. minuti obranio kazneni udarac Sergiju Ramosu.

Titula junaka utakmice ide Ivanu Perišiću koji je sjajnim pogotkom tri minute prije kraja srušio "furiju".

»Vatreni« još uvijek ne znaju protivnika, no znaju gdje će igrati osminu finala – 25. lipnja u Lensu protiv jedne od trećeplasiranih ekipa iz skupina B, E ili F.

Tko će to biti doznat ćemo sutra kada su na rasporedu posljednje utakmice u skupinama E i F.

HRVATSKA: Subašić, Srna, Ćorluka, Jedvaj, Vrsaljko, Rog, Badelj, Perišić, Pjaca, Rakitić, Kalinić.

ŠPANJOLSKA: De Gea, Juanfran, Pique, S. Ramos, Jordi Alba, Fabregas, Busquets, Iniesta, D. Silva, Morata, Nolito

TIJEK SUSRETA:

90'+4  - Gotovo je. Hrvatska je srušila europske prvake!

90'+2' - Izlaze Kalinić i Pjaca, ulaze Čop i Kramarić.

87' - GOOOOL! 2:1- Kalinić je povukao, dao za Perišića koji matira De Geu za 2:1.

84' - S druge strane izlazi Fabregas, ulazi Thiago.

82' - Rog izlazi, u igri je Kovačić.

71' - Subašić je obranio pelan Sergiju Ramosu.

70' - Kazneni udarac za Španjolsku, Vrsljako zbog prekršaja dobiva i žuti karton.

67' - Udarac Piquea glavom, srećom po Čačićevu momčad, koji centimetar pored gola.

66' - Tukao je Jordi Alba, Badelj odbio u korner.

64' - Pjaca je nakon driblinga pao u kaznenom prostoru Španjolaca, tražili su "kockasti" jedanaesterac, ali Kuipers je samo odmahnuo rukom. Snimka je pokazala da je bio u pravu, jer kontakta ipak nije bilo.

60' - Izlazi Nolito, ulazi Soriano.

57' - Kakva akcija Hrvatske! Srna je ubacio s desne strane, pokušaj Jedvaj, da bi De Geino izbijanje na škarice dočekao Pjaca. No lopta ide malo pored gola.

56' - Ubacuje Rakitić, Sergio Ramos najviši u skoku izbacuje u korner.

55' - Prodor Srne po desnoj strani, lopta dolazi do Pjace, a Nolito ga faulira s obje ruke. Slobodan udarac na 20 metara, malo desno.

48' - Krenuli su snažnije Španjolci u drugom dijelu, Silva je uposlio Juanfrana koji tuče preko gola.

45' - GOOOL! 1:1 - Kalinić je majstorskim pogotkom vratio Hrvatsku u igru. Radi se o jednom od ljepših pogodaka na ovom EURO-u, Kalinić ga je postigao - petom. Prethodno je odlično ubacio Perišić.

39' - Ubacio je Srna, Perišić glavom visoko preko gola.

38' - U posljednjih desetak minuta ritam je malo pao, nema prilika ni na jednoj strani. Posjed lopte i dalje je na strani Španjolaca i iznosi 58 posto.

28' - Nova sjajna akcija branitelja naslova prvaka izbacila je u priliku Nolita, čiji udarac na putu do gola Ćorluka skreće u korner.

26' - Pucao je sam Silva, ali samo do zida.

25' - Prekršaj za slobodan udarac u opasnoj zoni, nakon što je prekršajem zaustavljen David Silva.

22' - Subašić je pravovremeno istrčao i pokupio loptu ispred Fabregasa.

19' - Novi korner za Hrvatsku izveo je Ivan Rakitić, Busquets uspijeva izbaciti.

13' - Kalinić je oteo loptu, Rakitić pokušao lobom prebaciti De Geu, ali lopta se odbija od vratnice.

12' - Bomba Kalinića sa 16 metara, De Gea odbija u korner.

9' - Sjajan udarac Nolite ide uz vratnicu.

7' - GOOOL! 0:1 - Morata je matirao Subašića. Nevjerojatno naivno ispala je hrvatska obrana, ali Španjolci su zaista izveli sjajnu akciju. Fabregas je fenomenalno uputio loptu u nebranjeni kut vrata Subašića, Morata ju je samo zakucao u mrežu.

6' - Srna je u punom trku odlučio šutirati s dvadesetak metara s desne strane, ali lopta ide visoko preko gola.

5' - Juanfran je prošao po desnoj strani, ali je ubacio točno u ruke Subašića.

4' - Jedna je svijeća pala u kazneni prostor "furije", ali De Gea je brži od Pjace.

2' - Rog je ostao ležati nakon što ga je koljenom pogodio Silva.

1' - Počeo je susret, Španjolci kreću s centra.

0' - Objavljeni su sastavi, a Čačić je prilično iznenadio "ispremiješanom" postavom - iz nje su osim ozlijeđenog Modrića ispali Vida, Strinić, Brozović i Mandžukić, a ušli su Jedvaj, Vrsaljko, Rog, Pjaca i Kalinić.