Hrvatska - Madarska 30:22

Hrvatska reprezentacija stigla je do pobjede u svom posljednjem nastupu na turniru Cetiri nacije. Nakon blijedog izdanja i poraza od Ceške i Srbije, izabranici Slavka Goluže pokazali su svoje pravo lice i uvjerljivo nadigrali Madarsku. Drugo mjesto na turniru osvojili su Cesi koji su rezultatom 24:23 svladali Srbiju.

Na krilima raspoloženog Zlatka Horvata, najefikasnijeg strijelca susreta, hrvatska je reprezentacija vec nakon 12 minuta igre imala cetiri pogotka prednosti (6:2), dok su na drugoj strani Madari nizali tehnicke pogreške te su tako natjerali svoju klupu da u ranoj fazi susreta pozove minutu odmora (7:3 - 16').

Savjeti nisu previše pomogli madarskim rukometašima i vec u 20. minuti Hrvatska je imala "plus šest" (10:4), prednost koju je uspjela održati do odlaska na odmor (15:9).

S poprilicno promijenjenim sastavom, Madari su puno ozbiljnije ušli u nastavak susreta i nakon deset minuta uspjeli su se primaknuti na cetiri pogotka zaostatka (17:13), a pritom su imali loptu u svom posjedu i igraca više na parketu. No, umjesto da se do kraja vrate u susret, dogodilo se suprotno i, ponajviše zahvaljujuci "kradljivcu" Domagoju Duvnjaku, brojcano slabija Hrvatska napravila je seriju 3:0 i tako riješila sve dileme (20:13 - 41').

Deset minuta kasnije nakon nove serije 3:0 hrvatski su rukometaši stigli do devet pogodaka razlike, najvece prednosti na susretu (25:16), te su potom mirno, uz poneku atrakciju, priveli ovaj ogled kraju slaveci s 30:22.

Utakmica 3. kola turnira Cetiri nacije rukometaša. Centar "Millennium". Gledatelja: 500. Suci: Stojkovic i Nikolic (oba Srbija).

HRVATSKA: Šego, Losert, Šunjic, Nincevic, Batinovic 2, Gojun 1, Bicanic, Balic, Duvnjak 5, Vukovic 3, Vori, Maric 3, Kopljar 2, Buntic 4, Zrnic 1, Horvat 9 (4).

MA?ARSKA: Tatai, Mikler, Halasz, Ilyes 1, Szöllösi 4, Csaszar 1, Mocsai 1, G. Ivancsik 3 (1), T. Ivancsik 3, Putics 2 (2), Laluska 2, Nagy 1, Gulyas 3, Zubai, Lekai 1.Sedmerci: Hrvatska 4 (4), Madarska 3 (3). Iskljucenja: Hrvatska 10, Madarska 4 minute.(I. CEROVAC)