Hrvatska - Litva 82:93

Izabranici Josipa Vrankovica nisu uspjeli obraniti naslov na "Beko Superkupu" u Bambergu koji su prošle godine osvojili reprezentativci pod vodstvom Jasmina Repeše. U susretu treceg, posljednjeg kola Ukic i društvo poraženi su od Litve koja je tako osvojila naslov nakon što je, poput Hrvatske, u prva dva kola svladala Tursku i Njemacku.

Hrvatska je nakon 72:61 pobjede protiv Turske u drugom kolu i u nedjelju dobro krenula u susret. Najbolji period imali su Vrankovicevi igraci u posljednjim minutama prve i prvim minutama druge cetvrtine. Tada su, naime, kod rezultata 14:14 u 7. minuti serijom 21:7 odletjeli na "plus 14" (35:21). Nakon toga došlo je do pada u igri Hrvatske, što su Litvanci iskoristili i do velikog odmora stigli do zaostatka od dva poena (45:43).

U utakmici s previše oscilacija Hrvatska je u prvih sedam minuta nastavka opet napravila osjetnu razliku (64:53) na krilima Krešimira Loncara koji je u tom razdoblju postigao deset poena. No, umjesto da utakmicu mirno privedu kraju, hrvatski su reprezentativci dozvolili Litvancima novi preokret do kraja trece cetvrtine (71:74).

Potpuni potop Hrvatska je doživjela u posljednjoj dionici dozvolivši protivniku da odleti na "plus 16" (76:92) minutu i 22 sekunde prije kraja utakmice.

Inace, pocetkom trece cetvrtine Roko Leni Ukic ozlijedio je gležanj, a dodatne pretrage dat ce odgovor koliko je teška ozljeda.

Utakmica 3. kola "Beko Superkupa": Hrvatska - Litva 82:93 (24:17, 21:26, 26:31, 11:19). Jako Arena. Gledatelja 1.000.

HRVATSKA: Ukic 11 (1-1), Kus 3, Popovic 10 (10-10), Bogdanovic 3, Pašalic, Tomas 4, Stipcevic, Tomic 11 (3-4), Loncar 18 (2-2), Banic 10 (2-2), Žoric 6 (2-2), Andric 6 (4-6).

LITVA: Seibutis 4 (2-2), Kalnietis 10, Macijulis 5 (5-6), Pocijus 6, Lukauskis, Delininkaitis 14 (3-4), Jasaitis 7, Kleiza 14 (2-3), Klimavicijus 6 (2-3), Jankunas 10 (3-4), Gecevicijus 6, Andrijuskevicijus 11 (3-4).