Hrvatska - Island 31:28

Hrvatska muška rukometna reprezentacija osvojila je prvo mjesto na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre u Varaždinu, u susretu 3. kola naši su igraci svladali Island sa 31:28 (18:15).

Pobjedama protiv Japana i Cilea u prva dva kola i Hrvatska i Island osigurali su plasman u London, pa njihov medusobni susret nije imao posebnog rezultatskog znacaja. Najefikasniji u sastavu Hrvatske protiv Islanda bio je Ivan Cupic. Trece mjesto u Varaždinu osvojio je Japan koji je svladao Cile sa 33:26.

Odranije su plasman na OI osigurali domacin Velika Britanija, svjetski prvak Francuska, europski prvak Danska, kontinentalni prvaci Argentina, Južna Koreja i Tunis, a ovoga vikenda su im se nakon kvalifikacijskih turnira pridružili Hrvatska, Island, Španjolska, Srbija, Madarska i Švedska.

Ždrijeb skupina na OI održat ce se u lipnju. (Hina)