HNL: Uvjerljiva Rijeka, Hajduk preokretom do bodova

U derbiju 12. kola Prve HNL Rijeka je uvjerljivo svladala Osijek sa 3-0 (2-0), dok je Hajduk na Poljudu svladao gradskog suparnika Split sa 2-1 (0-1).

Strijelci za Rijeku na Rujevici bili su Andrijašević (37), Gavranović (41) i Gorgon (60).

Split je poveo na Poljudu golom Pešića (42) u završnici prvog poluvremena prekinuvši tako niz svoje momčadi od 637 minuta bez postignutog pogotka, ali hajduk je u nastavku ipak uspio preokrenuti. Prvo je Futacs (56-11m) iskoristio kazneni udarac, da bi pobjednički zgoditak postigao Bašić (81).

Nakon 12 kola Rijeka je na vrhu ljestvice sa 32 boda, šest više od drugog Dinama. Slijede Hajduk i Osijek sa po 24 boda.

Split je ostao posljednji s četiri boda, jednim manje od pretposljednje Cibalije.