HNL: Slaven Belupo - Split 0:1

U utakmici 27. kola Prve HNL Split je kao gost pobijedio Slaven Belupo 1:0 (0:0).

Nogometaši Splita izborili su nakon dvije godine prvu prvenstvenu pobjedu u Koprivnici, kojom su se vratili na ?etvrto mjesto prvoligaške ljestvice.  Nakon slabog prvog poluvremena u kojem gosti nisu uspjeli uputiti niti jedan udarac prema vratima Slaven Belupa, ulaskom u igru Pešića i Galovića Split preuzima inicijativu i u nekoliko navrata ozbiljno ugrožava domaćeg vratara Rozmana.

U 57. minuti Mišić upućuje prvi udarac u okvir gola, a u 60. Aroryo s udaljenosti od pet metara ne uspjeva ubaciti loptu u mrežu domaćih. U 69. minuti centaršut Ganca Arroya brazilski nogometaš u redovima Koprivničana Edson zaustavlja rukom, a sudac Bebek bez razmišljanja pokazuje na jedanaesterac. Siguran realizator najstrože kazne bio je Mišić koji je tim golom donio gostima sva tri boda.

Gubitak bodova na svom terenu može biti opasan za Slaven Belupo koji je samo 27 osvojenih bodova još uvijek u "opasnoj" zoni, dok je Split sa 40 bodova preskočio Lokomotivu koja ima bod manje, ali i utakmicu manje. (H)