HNL: Slaven Belupo - Istra 1961 1:0

Nogometaši Slavena pobijedili su zgoditkom Čanađije u 78. minuti momčad Istre 1961 i tako nakon 13 utakmica prekinuli niz bez pobjede. Utakmica je počela minutom šutnje u spomen Ivanu Turini, bivšem golmanu Dinama i AIK-a koji je nedavno preminuo u Švedskoj.

U 20. minuti prva sporna situacija na utakmici. Brlek je okrenuo loptu na desnu stranu, prihvatio ju je Rak koji je lobom pokušao pronaći Purića. Milić ga je prije nego što je dobio loptu poklopio rukom u kaznenom prostoru, no to nije bilo za najstrožu kaznu za suca Strukana iz Splita. Druga sporna situacija nesigurnog suca Strukana bila je na štetu gostiju. Lopta je u 33. minuti u padu pogodila Kokalovića u ruku, no sudac je dosudio korner.

U nastavku utakmice prvi je prema golu zapucao Čanađija u 49. minuti, no taj je udarac završio visoko iznad gola Ježine.

Na jedvite jade Slaven je poveo u 78. minuti utakmice. Prihvatio je "Čane majstor" loptu na dvadesetak metara i pucao neobranjivo za Ježinu. U 80. minuti nogometaši Istre 1961 mogli su izjednačiti, no slobodnom udarcu Aganovića ispriječio se fenomenalni Rodić još jednom sigurnom obranom. (Karlo EISENBEISSER/Podravski list)

Slaven Belupo - Istra 1961 1:0

Utakmica 30. kola Prve HNL: Slaven Belupo - Istra 1961 1:0 (0:0). Gradski stadion. Gledatelja 1000. Sudac: Duje Strukan (Split). Pomoćnici: Fegeš (Nedelišće) i Radić (Split). Strijelac: 1:0 Čanađija (78'). Žuti kartoni: Glavica, Kokalović, Čanađija, Delić, Geng (Slaven Belupo).

SLAVEN BELUPO: Rodić, Kokalović, Grgić, Maras, Purić (od 50. Geng), Gregurina, Čanađija, Delić, Rak, Glavica (od 85. Bubnjić), Brlek (od 39. Šaban).

ISTRA 1961: Ježina, Sušić (od 83. Horvat), Budicin, Obšivač, Woon (od 83. Prelčec), Aganović, Blagojević, Hadžić (od 84. Bačelić Grgić), Milić, Roce, Križman.

Split - Hajduk 2:1

U utakmici 30. kola 1. HNL Split je pobijedio Hajduk s 2:1 (2:1). Utakmica je odigrana na stadionu Park mladeži pred 1.500 gledatelja, a sudio je Igor Pristovnik iz Zagreba.

STRIJELCI: 1:0 Erceg (31), 2:0 Erceg (34), 2:1 Kouassi (36).

CRVENI KARTON: Glavina (Split, 80).

Cibalia - Zadar 2:3

U utakmici 30. kola 1. HNL Cibalia je poražena od Zadra 2:3 (1:2). Utakmica je odigrana na stadionu Cibalije pred 1.000 gledatelja, a sudio je Damir Batinić iz Osijeka.

STRIJELCI: 0:1 Ivančić (8), 1:1 Vitaić (25), 1:2 Muić (30), 1:3 Banović (46), 2:3 Vitaić (76). (Hina)