HNL: Prva pobjeda Osijeka nakon sedam kola

U prvoj utakmici 27. kola Prve HNL nogometaši Osijeka su u Gradskom vrtu pred 500 gledatelja pobijedili Inter iz Zaprešića 1:0 (1:0), te su se pomaknuli za jednu poziciju na ljestvici, na osmo mjesto.

Osijeku je ovo prva pobjeda nakon sedam kola (4 poraza i 3 remija), a jedini pogodak postigao je Alen Grgić u 9. minuti lijepim udarcem sa 18 metara. Iako Inter ima devet bodova više, Osijek je ove sezone protiv momčadi iz Zaprešića u prvenstvu upisao dvije pobjede (3:1 i 1:0) , te remi (0:0).

Treba napomenuti i da je Inter od 64. minute imao igrača manje, jer je zbog neopreznog starta isključen najbolji strijelac hrvatskog prvenstva Ilija Nestorovski. On je prilikom voleja nogom nehotice udario u prsa igra?a Osijeka i sudac Mario Zebec pokazao mu je crveni karton. (H)