HNL: Osijek - Dinamo 0-1

U dvoboju 20. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši zagrebačkog Dinama pobijedili Osijek s 1-0 (1-0) i odvojili se na čelu ljestvice.

Dvoboj u Gradskom vrtu odigran je pod nemogućim i neregularnim uvjetima jer se u drugom poluvremenu na teren spustila toliko gusta magla koja je onemogućavala vidljivost i igračima, a kamoli gledateljima koji su glasnim zvižducima tražili prekid.

No, sudac Zebec i delegat utakmice ipak nisu prekinuli susret u kojem se u drugom dijelu nije događalo gotovo ništa.

U 41. minuti Marko Pjaca je postigao jedan od najljepših golova HNL sezone, gol koji je i odlučio pobjednika. Pjaca je prošao trojicu Osječana i s desetak metara zakucao loptu pod gredu. Sve nakon tog pogotka je bilo za zaborav jer je bio dojam sa su i sami igrači čekali da sudac prekine dvoboj.

Dinamo vodi s 42 boda, Rijeka je druga s 39 i utakmicom manje, Hajduk je treći s 36 bodova, a Osijek je ostao pretposljednji s 18 bodova.

Pred 2500 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Zebec iz Cestice.  Strijelac: 0-1 Pjaca (41) (Hina)