HNL: Hajduk - Rijeka 1:1

U utakmici 2. kola Prve hrvatske nogometne lige između Hajduka i Rijeke rezultat je bio neodlučen 1-1 (1-0).

Hajduk je poveo u 28. minuti nakon akcije Kouassija i Maglice. Kouassi je dao povratnu loptu za Maglicu koji sa deset metara trese mrežu.

Imala je Rijeka svoje prigode u prvom poluvremenu, prvu u 17. minuti kada je Maloča u zadnji tren izbio loptu ispred najboljeg Rijekinog napadača Benka, a u 43. je Benko, nakon ubačaja Mujanovića, iz neposredne blizine glavom pucao pored gola.

Rijeka je uspjela poravnati u 79. minuti, a za izjednačenje su zaslužni igrači s klupe koji su ušli u drugom poluvremenu. Čulina je odlično ubacio u kazneni prostor, a Kvržić glavom pogađa za 1-1.

Treba spomenuti i dvije lijepe prilike Hajduka, u 64. minuti Kiš iz voleja puca iznad grede, a u 86. je Mujan propustio iskoristiti gužvu u kaznenom prostoru Rijeke.

Utakmica je odigrana na stadionu Poljud pred 17.000 gledatelja, a sudio je Domagoj Ljubičić iz Osijeka. (Hina)