HNL: Gržan u nadoknadi spasio bod protiv Splita

Renato Gojković i Ivan Pešić (Snimio Tom DUBRAVEC/CROPIX)

U utakmici 26. kola Prve HNL Split i Istra 1961 igrali su 1:1 (1:0). Split je poveo golom Mišića u 4. minuti pogotkom s bijele točke, a u samoj završnici poravnao je Gržan (90+2).

Susret dviju momčadi koje muče financijski problemi ponudio je u prvih 45 minuta zanimljivu igru u kojoj su gosti iz Pule zaslužili barem jedan zgoditak, no na odmor se otišlo s minimalnom prednošću domaćina. Prije dvoboja, u subotu, "crveni" su zbog neisplaćenih plaća većini igrača odbili trenirati, dogovorili su se da će odigrati utakmicu s Puljanima, a nakon toga sjesti s čelnicima kluba i vidjeti što i kako dalje. (GI)

Split je tako ostao peti s 37 bodova, dva manje od četvrte Lokomotive, dok je Istra 1961 osma sa 22 boda, jednim više od devetog Osijeka. (H)