HNL: Bez golova u derbiju

U susretu 11. kola Prve HNL Dinamo i Hajduk su u Maksimiru igrali 0-0, iako je završio bez pogodaka derbi je bio zanimljiv, a svakoj je momčadi pripalo po poluvrijeme.

Dinamo je bio bolji u prvih 45 minuta kada je imao nekoliko vrlo dobrih prilika za vodstvo, u prvih pola sata najopasniji igrač za Hajdukov gol bio je kapetan Domagoj Antolić, da bi u samoj završnici veliku šansu imao Junior Fernandes.

Antolić je četiri-pet puta pucao s ruba kaznenog prostora, a dva najbolja udarca izveo je u 30., odnosno 35. minuti. U prvoj situaciji Machado je odlično prošao kroz sredinu i dodao Antoliću no njegov udarac sa 15-ak metara iskosa s desne strane uspio je obraniti Lovre Kalinić, dok je u drugoj do Antolić ponovno dobio loptu od Machada, potom se okrenuo i snažno zapucao sa 14 metara iskosa s lijeve strane, a lopta se odbila od prečke. U nastavku akcije lopta je ponovno došla do Antolića koji je promašio vrata.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Soudani je lijepo centrirao, Fernandes je bio najviši u skoku, no njegov je udarac glavom s pet metara bravurozno obranio Kalinić.

Fernandes je i na početku nastavka dobro pucao glavom nakon kornera u 53. minuti, no taj je pokušaj zaustavila vratnica.

Dvije minute potom prvu veliku priliku za Hajduk imao je Hamza Barry, koji je ušao na poluvremenu, ali njegov udarac sa 10-ak metara odlično je zaustavio Livaković.

Priliku utakmice gosti su imali u 78. minuti, udarac Memolle sa 30-ak metara zapeo je u bloku, a lopta je potom pala pred Jeffersona koji je pucao točno s bijele točke, ali je za malo promašio vrata.

Doslovno u posljednjoj sekundi utakmice Dinamo je mogao postići pobjednički pogodak, Antolić je projurio po desnom krilu i pronašao Henriqueza, no njegov udarac sa šest metara sjajno je zaustavio igrač utakmice Kalinić.

Pred 7.000 gledatelja na stadionu u Maksimiru sudi Bebek iz Rijeke.

Ovakvim raspletom Dinamo je ostao treći na ljestvici sa 23 boda, a Hajduk četvrti sa 21. Vodeća Rijeka ima 29 bodova, dok je Osijek ostao drugi sa 24.

U sjeni derbija odigran je i posljednji susret 11. kola u kojemu su Cibalia i Slaven Belupo u Vinkovcima također odigrali 0-0.

Cibalia je tako i nakon 11 kola ostala bez pobjede, ali je s ovom bodom pobjegla s posljednjeg mjesta, sada je deveta s pet bodova, jednim više od posljednjeg Splita, dok je Slaven Belupo šesti sa 11 bodova, koliko ima i peta Lokomotiva.