Hajduk - Zagreb 5:1

Nogometaši Hajduka bez većih poteškoća su se obračunali sa Zagrebom (5:1) i nastavili svoj uspješan niz na otvaranju sezone u MAXtv Prvoj HNL.

Inače, na Poljud je stigla ponuda i za 23-godišnjeg braniča Gorana Milovića, a poslao ju je francuski prvoligaš Toulouse koji je navodno na ime odštete, spreman platiti 1.3 milijuna eura.

Stadion Poljud. Gledatelja: 15.000. Sudac: Damir Batinić (Osijek) - 7. Pomoćnici: Petrović (Valpovo) i Loparac (Sladojevci). Strijelci: 1:0 Vukušić (11'), 1:1 Vojtuš (15'), 2:1 Caktaš (28'), 3:1 Caktaš (60'), 4:1 Vukušić (66'), 5:1 Maglica (78'). Žuti kartoni: Vukušić, Andrijašević (Hajduk), Barišić, Štiglec, Zadro, Mitrović (Zagreb).

HAJDUK: Blažević, Vršajević, Milić, Milović, Jozinović, Radošević, Andrijašević, Oremuš (od 58. Luštica), Caktaš, Vuković (od 56. Ozobić), Vukušić (od 69. Maglica).

ZAGREB: Vidaković, Pavlović, Oršulić, Barišić, Štiglec (od 73. Bevab -), Jurendić (od 46. Mitrović), Zadro, Šovšić, Štrok (od 66. Kolinger), Vojtuš, Medić. (T. BILIĆ/NL)

Slaven Belupo - Zadar 2:0

Slaven Belupo je u nedjelju u Koprivnici pobijedio Zadar 2:0. Domaćini su poveli u 6. minuti golom Maraca, a pobjedu Koprivničanaca potvrdio je Vugrinec u 74. minuti golom s bijele točke.

Dinamo - Split 4:2

Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Split 4:2, premda je nakon prvog poluvremena gubio 0:2. Hajduk i Dinamo su sada bodovno poravnati sa po deset bodova, no Splićani su na prvom mjestu zbog bolje razlike pogodaka.

Dinamo - Split 4:2 (Badelj 56, Šimunić 60, Samir 66-11m, Čop 85 / Bell 30, Bagarić 39) (Hina)