Hajduk - Slaven Belupo 1-0

U dvoboju 5. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka svladali Slaven Belupa s 1-0 (0-0) i došli na drugo mjesto ljestvice.

Hajduk je na Poljudu slavio zasluženo pogotkom njihova "jockera" Franka Ohandze u 62. minuti, ali utakmice će se više pamiti po bakljadi i napuštanju terena od strane Torcide sredinom prvog dijela.

Najbolju priliku prvog dijela, u kojem je Hajduk više napadao, propustio je napadač gostiju Mirko Ivanovski kome je u 17. minuti pričuvni splitski vratar Letica obranio šut iz blizine.  Bolju igru Splićana u nastavku okrunio je golom u 62. minuti Frank Ohandza, koji je iz blizine skrenuo u mrežu ubačaj s lijeve strane Fomitchowa. U samoj završnici je isključen igrač gostiju Vedran Međumorec.

Hajduk je sada drugi s 10 bodova, tri manje od vodećeg Dinama, a bod više od Rijeke i Slaven Belupa.

Pred 8000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Mlakar iz Zagreba.

Strijelac: 1-0 Ohandza (62)