Grižancicevi pogoci za oproštaj

Nakon punih 15 godina igracke karijere, koje je proveo u seniorskoj momcadi "Buzeta", veceras se dugogodišnji kapetan Buzecana Damir Grižancic u prijateljskom ogledu sa slovenskom ekipom "Cimos Kopera" oprostio od aktivnog igranja rukometa.

Noseci plavi dres s brojem 5 posljednji puta, upravo je Grižancic bio je taj koji je pogotkom otvorio ovaj pripremni susret, no gosti su potom na brzinu "utrpali" cetiri uzastopna pogotka. Iako nekompletni, kvalitetniji Koprani lako su izlazili na kraj s buzetskim rukometašima i na isteku 20. minute svoju su prednost povecali na pet zgoditaka (6:11).

No domaci rukometaši serijom 5:0 u 26. minuti izjednacuju rezultat (11:11). Osim pocetnih 1:0, deset sekundi prije isteka poluvremena "plavi" su i drugi put došli do vodstva (13:12), nakon odlicnog "zepelina" Dragicevica i Gašpara, no gosti su posljednje sekunde ipak uspjeli iskoristiti za poravnanje.

Prvih pet minuta nastavka igralo se "gol za gol", da bi Vrkljan, Vukelic i Ljubotina s tri uzastopna pogotka odveli svoju momcad do najvece prednosti na ovom susretu (18:15 - 38').

Kako je susret odmicao i igra je sve više postajala izjednacenija, što bi znacilo da su se domaci više nego solidno "hrvali" s renomiranim gostima i pet minuta prije posljednjeg zvuka sirene još uvijek imali prednost na svojoj strani (24:22).

Svoj obol tome dao je i Grižancic postignuvši tri posljednja zgoditka svoje momcadi.

Sportska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Žepcan (Umag) i Grubor (Porec).

BUZET: Petric (5+1), Šverko 1, Prodan, Grižancic 4, Gašpar 4, Ljubotina 1, Mavrovic 1, Horvat 1, Jovic (6+1), Pavletic (3+0), Sirotic, Vozila 2, Vukelic 4(2), Dragicevic, Vrkljan 7(3), Šunjic.

CIMOS KOPER: Podpecan (13+1), Skoko 3, Dobevšek 1, Mirkovic 3, Elezovic 2, Bombac 3, Poklar 3(2), Krivokapic 1, Skube, Jeraj, Mlakar 2, Smolnik, Konecnik 4, Rapotec 3.Sedmerci: Buzet 6(5), Cimos Koper 4(2). Iskljucenja: Buzet 2 minute, Cimos Koper 6 minuta.