Giovanni Cernogoraz dvostruki prvak

Giovanni Cernogoraz i hrvatska reprezentacija ekipno osvojili su naslove europskih prvaka, a Josip Glasnovic broncu u disciplini trap na Europskom prvenstvu u gadanju letecih meta u ciparskoj Larnaki.

U ekipnoj konkurenciji Giovanni Cernogoraz te braca Anton i Josip Glasnovic osvojili su ekipno zlato s 361 pogodenom metom. Srebro je osvojila Ceška (358), a broncu Italija (357).

U pojedinacnoj konkurenciji novi europski prvak je Giovanni Cernogoraz iz Novigrada koji je 146 puta uspješno pogodio metu, dok su Josip Glasnovic i Ceh Jiri Liptak pogodili po 144 mete. U raspucavanju za drugo mjesto Ceh je bio bolji za jedan pogodak i osvojio srebrnu, a Glasnovic broncanu medalju.

Na Olimpijskim igrama u Londonu Hrvatsku ce predstavljati novi europski prvak Cernogoraz i Anton Glasnovic, koji su i prije ovog prvenstva osigurali olimpijsku normu.