Gimnastika: Seligman četvrti, Ude šesti u Ljubljani

Robert Seligman zauzeo je četvrto (14,575 bodova), a Filip Ude (14,325) šesto mjesto u finalu konja s hvataljkama na natjecanju Svjetskog gimnastičkog kupa u Ljubljani.

Ude je pao na elementu "mogilni", no prije toga je izveo najteži element na konju s hvataljkama u pravilniku, "busnari", koji je G težine.

"Pao mi je velik kamen sa srca. Mogao sam ići na lakšu vježbu i osvojiti medalju ovdje, ali meni je samo bilo bitno da prvi put izvedem 'busnarija'. Forma ide prema dolje, na snazi nisam radio već dva tjedna, pa nije ni čudno da mogao doraditi vježbu do kraja.

Do rujna neću imati većih natjecanja, trenutačno smo u potrazi bar za nekim manjim nastupom, no to ne znači da ću odmarati. Dapače, sada imam još više volje da se maksimalno pripremim za jesen i Svjetsko prvenstvo u Antwerpenu", rekao je Ude.

Pobijedio je domaći natjecatelj Sašo Bertoncelj (15,475) ispred Mađara Zoltana Kallaija (15,300) i Amerikanca Alexandera Naddoura (15,050).

U nedjelju će u finalu preče nastupiti Marijo Možnik. (Hina)