Istra 1961 pobijedila je na stadionu "Aldo Drosina" u Puli Inter ostvarivši petu pobjedu u nastavku sezone te s tri nova boda skocila na devetu poziciju na ljestvici.

Gosti su poveli u 16. minuti nakon što je Vujcic na sredini terena oduzeo loptu Batarelu, sjurio se prema kaznenom prostoru i uposlio nadolazeceg Šarica, koji ne griješi.

Zeleno-žuti poravnali su nakon osam minuta; na dugu loptu loše je reagirao Plazanic koji je, umjesto da rašcisti situaciju, glavom idealno spustio za Bellea, koji neobranjivo ljevicom pogada donji lijevi kut Santinijeva gola.

Gol odluke pao je iz kaznenog udarca koji je dosuden nakon što je prizemni ubacaj Križmana u ruku pogodio Skulica. S bijele tocke precizan je bio Bacelic Grgic i postavio konacnih 2:1.

Utakmica 25. kola 1. HNL Istra 1961 - Inter 2:1 (1:1). Stadion "Aldo Drosina". Gledatelja: 2.000. Sudac: Goran Gabrilo, Split. Pomocnici: P. Gabrilo i Pepur, oba Split. Strijelci: 0:1 Šaric (16'), 1:1 Belle (24'), Bacelic Grgic 2:1 (73', 11 m). Žuti kartoni: Pamic, Stranatic, Batarelo (Istra 1961); Skulic, Batur, Todorcev, Budimir (Inter). Crveni karton: Skulic (Inter) (72', drugi žuti)

Istra 1961
: Prskalo, Sušic, Maric (od 90' Barbaric), Stranatic, Milic, Batarelo, Pamic (od 85' Andelkovic), Belle, Bacelic Grgic, Križman, Roce (od 70' Ottochian).

Inter
: Santini, Batur, Skulic, Vujcic, Kramaric, Budimir (od 79' Jazvic), Todorcev (od 79' Mišic), Herceg, Šaric, Janjcetic, Plazanic (od 46' Blaževic). (Ivica CEROVAC; snimio Manuel ANGELINI)

Ostali rezultati 25. kola:

Nogometaši zagrebackog Dinama po sedmi su put zaredom, a 14. ukupno osvojili naslov prvaka Hrvatske pet kola prije kraja sezone nakon pobjede na gostovanju kod Šibenika u 25. kolu.

Rijeka - Zagreb 0:1