Finale Svjetskog kupa: Cernogoraz šesti

(Drago Sopta/CROPIX)

Giovanni Cernogoraz, zlatni novigradski olimpijski strijelac, zauzeo je šesto mjesto na posljednjem ovosezonskom međunarodnom natjecanju, finalnom turniru Svjetskog kupa u gađanju letećih meta discipline trap, koji je ovog vikenda održan u Mariboru.

U konkurenciji 13 strijelaca Cernogoraz se nakon pet kvalifikacijskih serija od po 25 meta s trećim rezultatom od 120 pogodaka tj. pet promašaja plasirao u finale, među šest najboljih, iza najboljeg Turčina Oguzhana Tuzuna, koji je pogodio 123 "goluba", te Talijana Erminija Frasca sa 121 pogotkom.

No, u finalu Novigrađanina jednostavno nije slušala ruka te je uz 17 pogodaka imao čak osam promašaja, više nego u svih prethodnih pet kvalifikacijskih serija zajedno, što mu je na kraju, s ukupno pogođenih 137 meta, donijelo šesto mjesto.

Svjetski kup je osvojio Tuzun koji je nakon raspucavanja s 3:2 pobijedio bivšeg olimpijskog pobjednika Rusa Aleksija Alipova nakon što su obojica temeljni dio natjecanja završila s po 145 pogodaka. (K. KLARIĆ)