Ferrer odvalio komad terena i izazvao prekid meča

U utorak, prvog dana 2013. godine, španjolski tenisač David Ferrer upisao je prvu pobjedu u novoj sezoni. Slavio je protiv Nijemca jamajkanskih korijena Dustina Browna nakon tri seta i stanke od preko sat vremena zbog rupe na terenu.

Kvalifikant Brown uzeo je prvi set protiv prvopostavljenog Ferrera, u sklopu 1. kola ATP turnira iz serije 250 Qatar Exxonmobil Opena, rezultatom 7-5.

Pri vodstvu Španjolca 2-1 u drugom setu susret je prekinut na više od sat vremena zbog rupe na terenu, koja je nastala nakon što je Ferrer povlačenjem tenisice odvalio komad podloge. Meč se, spomenimo, igrao na tvrdoj podlozi.

Na centralni teren turnira u Dohi spustio se glavni sudac turnira, koji je odlučio da se susret prekida dok se "kvar" ne popravi.

Stanka duža od sat vremena očito je pogodovala Španjolcu, koji je u nastavku meča prepustio još samo četiri gema Nijemcu te u konačnici slavio sa 6-3, 6-2 u preostala dva seta. (I. J./Tportal.hr)