Ferencic i Santini na najvišoj stepenici

U nedjelju je po 31. put, u sklopu proslave Dana grada Pazina, sa Šetališta Pazinske gimnazije startala medunarodna biciklisticka utrka Velika nagrada grada Pazina. Od istarskih vozaca u utrci su pobijedili Goran Santini kod veterana i Antonela Ferencic kod žena.

Kod kadeta i pocetnika dominirali su, uobicajeno, slovenski vozaci. Tako je Gašper Katrašnik iz kranjske Save bio najbolji kadet, Gorazd Per iz Adrije Mobil bio je najbolji pocetnik u A kategoriji, Andrej Jagodic (Sava, Kranj) kod pocetnika B, a njegov klupski suvozac Max Suhadolnik kod pocetnika C kategorije.

Kod veterana B kategorije Željko Srdoc i Mladen Cukon iz Loborike Favorit zauzeli su drugo, odnosno trece mjesto.

Medu kadetima Pazinjan Peter Kozlovic završio je na sedmom mjestu, Puljanin Matko Grujic na 20. Medu pocetnicima A David Ferencic (Meridiana Kamen) je prošao ciljem kao osmi, dok je Dorjan Puškarevic (Pula) kod pocetnika B bio šesti.

Staza je, kao i uvijek, bila teška, a krug duljine 19,4 kilometra. Najmladi su vozili jedan krug, žene i veterani po dva, a kadeti tri kruga. (A. FINDERLE)