Fabio Ipsa europski juniorski prvak

Savor (N. BAĆAC)

Fabio Ipsa novi je juniorski europski prvak! Veslač pulske Istre osvojio je zlatnu medalju u reprezentativnom četvercu s kormilarom u kojem su uz njega kao štrokera bili i Ivan Ante Grgić (Iktus, Osijek), Luka Gojanović-Rakić (Krka, Šibenik), Filip Frane Garma (Krka, Šibenik) i kormilar Luka Balek (Gusar, Split). Ova je hrvatska posada u današnjem A finalu juniorskog europskog prvenstva u njemačkom Krefeldu kroz cilj prošla nakon 6:36.15 minuta, pobijedivši u foto finišu domaću posadu (6:36.27), dok je bronca pripala Italiji (6:40.81). Ovaj uspjeh Ipse najveći je rezultat pulskih veslača u novijoj povijesti, ujedno je to i prvi europski naslov za jednog istarskog veslača.

Osim Ipse u Krefeldu su nastupila još dva pulska veslača, Korado Peruško i Moreno Božac koji su u četvercu bez kormilara osvojili osmo mjesto. (R. C.)