F1: Vettel brži od Mercedesa

Vozač Ferrarija Nijemac Sebastian Vettel pobijedio je na Velikoj nagradi Australije, prvoj utrci nove F1 sezone održane na stazi Albert Park u Melbourneu.

Četverostruki svjetski prvak ubilježio 43. trijumf u karijeri, ali i prvi još od VN Singapura 2015. godine, dok je Ferrari slavio na otvaranju nakon šest godina. Drugo mjesto zauzeo je s deset sekundi zaostatka Britanac Lewis Hamilton u Mercedesu, a njegov klupski kolega Finac Valtteri Bottas bio je treći u svojoj prvoj utrci za Mercedes.

Prvu trku sezone obilježila je sjajna vožnja Vettela, ali i velika taktička pogreška vodstva Mercedesa, koje je pozvalo Hamiltona, koji je vodio utrku od starta, u boks puno ranije od suparnika. Nakon izmjene guma, Hamilton je upao u gužvu na stazi, što je otvorilo vrata Vettelu ka pobjedi.

Sljedeća utrka je Velika nagrada Kine u Šangaju 9. travnja.

1. Sebastian Vettel (NJEM) Ferrari 1:24:11,670