EURO 2016:Hrvatska uvjerljivo pobijedila Norvešku 5-1

(R. GORŠIĆ / CROPIX)

U utakmici H skupine kvalifikacija za EURO 2016 u Zagrebu su hrvatski nogometaši slavili protiv Norveške s 5-1 (1-0) i zadržali vodeće mjesto u skupini.

Izabranici Nike Kovača su do uvjerljive pobjede došli pogocima Marcela Brozovića (30), Ivana Perišića (54), Ivice Olića (65), koji je zabio u svom jubilarnom, 100-tom nastupu za reprezentaciju,te Gordona Schildenfelda (87) i Danijela Pranjića (90+3), dok je strijelac za goste bio Alexander Tettey (81). U 69. minuti norveški napadač Tarik Elyounoussi iz kaznenog udarca pogodio vratnicu, a u 74. minuti je isključen Vedran Ćorluka.

Dvoboju na Maksimiru nazočila je i predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović, koja nije bila u svečanoj loži, već je sjedila na zapadnoj tribini stadiona.

U drugom susretu skupine, Azerbajdžan je s novim izbornikom Robertom Prosinečkim slavio u Bakuu protiv Malte s 2-0 pogocima Džavida Husejnova (4) i Dimitrija Nazarova (90, a kasnije igraju Bugarska i Italija.

Pred 24.000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Carballo iz Španjolske.

Strijelac: 1-0 Brozović (30), 2-0 Perišić (54), 3-0 Olić (65), 3-1 Tettey (81), 4-1 Schildenfeld (87), 5-1 Pranjić (90+3)

Promašeni penal: Elyounoussi (Nor, 69)

Crveni karton: Ćorluka (74)