EP u rukometu: Francuska prvi finalist

Brani i glavom - Thierry Omeyer (Reuters)

Polufinalna utakmica Europskog prvenstva rukometaša: Francuska - Španjolska 30:27 (12:14). Dvorana Jyske Bank Boxen. Gledatelja: 10.000. Suci: Krstić i Ljubič (oba Slovenija).

FRANCUSKA: Dumoulin (8+1), Omeyer (7), Fernandez, Anić, Narcisse 5, Joli 1 (1), Nyokas, Honrubia, N. Karabatić 2, Grebille, Accambray, Abalo 8, Sorhaindo 2, Guigou 5 (4), L. Karabatić, Porte 7.

ŠPANJOLSKA: Sierra (4+1), Perez (2), Gurbindo, Rocas, Maqueda 2, Tomas 2 (1), Entrerrios 4, Sarmiento, Aguinagalde 5, Ugalde 1, Andreu, Canellas 10 (3), Morros 1, Garcia 1, Rivera 1, Guardiola.

Sedmerci: Francuska 6 (5), Španjolska 5 (4). Isključenja: Francuska 14, Španjolska 8 minuta.

Francuski rukometaši prvi su finalisti europske smotre. U dvoboju olimpijskih pobjednika iz Londona 2012. godine i svjetskih prvaka iz Španjolske godinu dana kasnije, Francuzi su nadjačali Španjolce i izborili svoj treći finale Europskih prvenstva.

U utakmici prepunoj preokreta Francuska je povela 7:2 (12') i "plus pet" održavala do 20. minute (11:6). Uslijedila je španjolska serija 8:1 u deset minuta i na odmor se otišlo pri rezultatu 12:14. Početkom nastavka Francuska je brzo ponovno došla u vodstvo (18:16 - 37'), da bi se tada dogodio trenutak koji je možda i prelomio utakmicu. Naime, Canellas je zabio za 18:17, da bi potom Španjolci imali dva igrača više na parketu i sedmerac koji nisu iskoristili, a onda je u nastavku akcije Abalo pretrčao cijeli teren i kroz četiri protivnička igrača zabio gol. Francuska je nakon 25:25 (53') odjurila do finala. (I. C.)