EP plivanje: Srebro za Sanju Jovanović

Najbolja hrvatska plivačica Sanja Jovanović osvojila je drugo mjesto u finalu utrke na 50 metara leđno na Europskom prvenstvu u malim bazenima u francuskom Chartresu.

Sanja je u finalu isplivala vrijeme 26.84 zaostavši za pobjednicom Francuskinjom Laure Manaudou šest stotinki sekunde. Treće mjesto osvojila je Čehinja Simona Baumrtova s rezultatom 26.97. Jovanović još uvijek drži svjetski rekord u ovoj disciplini od 25.70 sekundi, ostvaren 2009. u Istanbulu. Za Sanju je ovo 13. medalja na velikim međunarodnim natjecanjima.

Dominik Straga je u polufinalu utrke na 100 mješovito osvojio 11. mjesto s rezultatom 54.31. Straga je bio šest stotinki brži nego u kvalifikacijama, ali to nije bilo dovoljno za ulazak u finale. Za ulazak među osam najboljih trebalo je plivati 53.99.

Bez finala je ostao i Saša Gerbec koji je u polufinalu utrke na 50 prsno osvojio 14. mjesto s rezultatom 27.09. (Hina)