EP odbojkašica: Hrvatska - Rusija 1-3

Hrvatske odbojkašice u 2. su kolu skupine C Europskog prvenstva u Njemačkoj i Švicarskoj izgubile od Rusije 1-3 (21-25, 24-26, 25-23, 22-25).

Protiv favoriziranih Ruskinja naše su igračice pružile odličan otpor, imale su čak i u završnici četvrtog seta prednost od tri poena 817-14), ali nisu uspjele odvesti susret u peti set.

U drugom dvoboju u skupini Bjelorusija je svladala Azerbajdžan 3-1 (25-23, 25-20, 17-25, 25-22), a taj je rezultat praktički povukao Hrvatsku u osminu finala.

Rusija je kao pobjednik skupine izborila izravan plasman u četvrtfinale, dok drugo i treće mjesto u skupini vode u razigravanje za plasman među osam najboljih. Hrvatska i Bjelorusija trenutačno imaju po pobjedu i poraz te će u izravnom dvoboju danas od 17 sati odlučivati koja će ekipa u razigravanje s druge pozicije, a koja s treće. (Hina)