Wengen: Pobjeda Pintauraulta, Zrnčić Dim 29.

Francuz Alexis Pintaurault pobjednik je slaloma koji se danas vozio za Svjetski kup u Wengenu, dok je hrvatski skijaš Natko Zrnčić Dim utrku završio na 29. mjestu i osvojio dva boda.

Alexis Pintaurault je pobijedio s vremenom 1:42.87, drugi je bio Nijemac Felix Nureuther (1:43.21) sa zaostatkom od 34 stotinke za pobjednikom, a treći Austrijanac Marcel Hirscher (1:43.50), čiji je zaostatak 63 stotinke. Zrnčić Dim je utrku završio s vremenom 1:52.14 i zbog velike pogreške sa zaostatkom od 9,27 sekunde.

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić nije se uspio plasirati u drugu vožnju slaloma nakon što je u prvoj vožnji napravio veliku pogrešku te utrku završio kao 45.

U poretku slalomaša Hirscher je zadržao vodstvo sa 340 bodova, drugi je njegov sunarodnjak Mario Matt, koji je danas bio četvrti, sa 250 bodova, a treći Šveđanin Mattias Hargin koji ima 233 bodova. Ivica Kostelić je 18. sa 74 bodova, a Natko Zrnčić Dim 48. sa dva boda.

U ukupnom poretku skijaša nakon današnje utrke Aksel Lund Svindal je i dalje prvi sa 757 bodova, Hirscher, koji je drugi, mu se približio na 735 bodova, a treći je današnji pobjednik Pintaurault sa 506 bodova. (Hina)