Wengen: Kostelić i Zrnčić Dim bez bodova

Hrvatski skijaši Ivica Kostelić i Natko Zrnčić Dim ostali su bez bodova nakon spusta koji se za Svjetski kup vozio danas u njemačkom Wengenu, dok je pobjeda pripala Švicarcu Patricku Kuengu.

Kostelić je utrku završio kao 32. s vremenom 1:34.23 i zaostatkom od 1,57 sekunde za Kuengom, dok je Zrnčić Dim zauzeo 33. mjesto s vremenom 1:34.28 i zaostatkom od 1,62 sekunde.

Ovo je druga pobjeda u Svjetskom kupu za Švicarca koji je pobijedio s vremenom 1:32.66 i sa samo šest stotinki prednosti ispred drugoplasiranog Austrijanca Hannesa Reichelta.

Treći je sa samo sedam stotinki zaostatka za pobjednikom Norvežanin Aksel Lund Svindal, vodeći u ukupnom poretku.

Staza za spust, inače najduža u Svjetskom kupu sa 4,4 km, skraćena ja za trećinu zbog jakog vjetra.

U poretku spusta vodi Svindal sa 360 bodova, Reichelt je drugi sa 260, a današnji pobjednik Kueng treći sa 221 bodom.

U ukupnom poretku Norvežanin je također prvi sa 757 bodova, drugi je Marcel Hirscher sa 675 bodova, treći je Amerikanac Ted Ligety sa 433 bodova. Kostelić je 40. sa 124 boda, a Zrnčić Dim je 60. sa 60 bodova. (Hina/AFP)