EMC Split - Buzet 29:25

Na gostovanju u Splitu buzetski rukometaši su zabilježili novi poraz koji ih je gurnuo prema sredini ljestvice. U pocetnim minutama susreta domaci rukometaši su preciznijim udarcima uspjeli doci do male prednosti (3:1 - 4') koju su uspješno održavali u prvoj cetvrtini susreta. Buzecani se potom polako bude i preko Šunjica i Mavrovica uspijevaju sustici domacu prednost (9:9 - 15'). No, Splicani ponovno postaju efikasniji u napadu, a njihov vratar Ante Vukas s nekoliko obrana potpomaže svoju momcad na novo odvajanje od par zgoditka razlike (12:10 - 23').

Domaci rukometaši bolje otvaraju i drugi dio te uz dva pogotka i sedmerca Jergovica uspješni su i iz igre s igracem manje za novo povecanje vodstva (20:13 - 37'). Preostalu minutu s igracem više Buzecani ipak uspješno koriste te preko Vrkljana iz brzih akcija uspijevaju smanjiti zaostatak (20:15). Sredinom drugog dijela domaci vratar Vukas nanovo zakljucava svoj gol i s tri uzastopne obrane omogucava svojim suigracima da vrate prednost od sedam zgoditaka (14:17 - 44'). Duboka obrana buzetskih rukometaša prisilila je potom Splicane na nekoliko tehnickih pogrešaka u napadu, što su gosti koristili preko brzih kontri (24:19 - 49'). Proradio je u tim trenucima i buzetski vratar Petric, no njegove obrane uspješno je s druge strane "kompenzirao" Vukas. Usprkos visokom vodstvu Splicana (27:22 - 58') mogla se situacija zakomplicirati u "revolveraškoj" završnici kad su Buzecani na terenu imali dva igraca više, no u igri "lovice" domaci rukometaši u dva su navrata uspješno izbjegli buzetsku obranu i osigurali domacu pobjedu.

Utakmica 13. kola Premijer lige: EMC Split - Buzet 29:25 (15:11). Mala dvorana SC Gripe. Gledatelja 150. Suci: Tomislav Cindric i Robert Gonzurek (oba Osijek).

EMC SPLIT: Bulicic (0+1), Krak, Popovic, Mihaljevic, Sliškovic 4, Korjenic, Mandalinic 1, Žeravica, Varvodic 5, Vukas (10+1), Matulic 2, Galic, Bužancic 4, Jerkovic 6 (4), Domljan 7 (1), Miletic.

BUZET: Petric (7+0), Šverko, Fabijancic, Grižancic, Prodan, Gašpar 4, Ljubotina, Mavrovic 5, Vrkljan 5, Slipcevic (0), Vozila 3, Kisicek, Šunjic 5, Sirotic, Vukelic 1, Dragicevic 2.

Sedmerci: EMC Split 5 (5), Buzet 2 (0). Iskljucenja: EMC Split 8, Buzet 6 minuta.