EL: Lokomotiva ispala iz Europe

Nogometaši Lokomotive nisu se uspjeli plasirati u natjecanje po skupinama Europske lige nakon što su u uzvratnom susretu play-offa na gostovanju kod Genta izgubili 0-2 nakon što je prvi susret završio 2-2.

Lokomotiva ipak nije uspjela ostvariti čudo.

Nakon zagrebačkih 2-2 'lokosima' je za plasman u Europsku ligu trebala gostujuća pobjeda ili barem remi s dva ili više postignutih pogodaka. Međutim, obrana zagrebačkog sastava je pokleknula već nakon dvije minute.

Domaćin je stigao do vodstva u prvom napadu, a pogodak je postigao Mbwana Samata nakon asistencije Leona Baileya. Nakon ranog vodstva Genk je kontrolirao igru, a u 50- minuti Belgijanci su postigli i drugi pogodak. Strijelac je bio Bailey. Genk je i u Zagrebu vodio 2-0 a zanimljivo i na stadionu Maksimir strijelci su bili Samata i Bailey.

Momčad Tomislava Ivkovića je u Zagrebu nadoknadila dva gola zaostatka. Nažalost, u Belgiji joj to nije uspjelo.

Lokomotiva je već samim plasmanom u zadnju rundu kvalifikacija ostvarila najveći uspjeh u povijesti kluba. Na putu do 'play-offa', Lokosi su pobijedili andorsku Santa Colomu, finski RoPS, te ukrajinsku Vorsklu iz Poltave. (Hina)