EL: Hajduk i Rijeka prošli, Lokomotiva ispala

Hajduk i Rijeka plasirali su se u treće pretkolo Europske lige, a to nije uspjelo Lokomotivi u njenom debitantskom nastupu u Europi.

Hajduk je ukupnim rezultatom 3:2 bio bolji od makedonskog Turnova. Nakon 2:1 iz prvog susreta prije tjedan dana u Splitu, u uzvratu odigranom na stadionu Filip II u Skoplju bilo je 1:1. Mijo Caktaš je doveo Splićane u vodstvo u 59. minuti, a na konačnih 1:1 izjednačio je Saško Pandev u 69.

Rijeka nije imala nikakvih problema na uzvratu kod Prestatyn Towna u Walesu. Nakon 5:0 na Kantridi, "bijeli" su slavili i u uzvratu, bilo je 3:0, a golove su postigli Močinić (36'), Boras (29') i Mujanović (66').

"Lokosi" su ispali od Dinama iz Minska koji je na Maksimiru slavio 3:2 i tako anulirao domaći poraz u prvom susretu (1:2). Dinamo je poveo 2:0 zgodicima Veselinovića (41') i Figuereda (59'), a Lokomotiva je poravnala za svega četiri minute preko Mišića (72') i Šituma (72'). Pobjedu i prolaz Bjelorusima osigurao je svojim drugim golom Veselinović (82'). (GI)