Dubrava - Porec 26:22

Rukometaši Poreca poraženi su u posljednjoj ovosezonskoj utakmici Premijer lige, na gostovanju u Dubravi, u susretu koji je izravno odlucivao koji ce od dva kluba biti bolje plasiran u završenom prvenstvu. Na kraju je Dubrava pobjedom izborila peto mjesto, a Porec je pao na sedmo.

Domacini su sredinom prvog poluvremena u tri navrata imali i najviših pet golova prednosti, koja se do sredine drugog dijela potpuno istopila (17:17). Medutim, sa skromnim kadrom Porec u završnici nije mogao pratiti ritam Dubrave, s obzirom da je završnih više od deset minuta igrao bez Stefana Vujica i Marka Tarabochije koji su zaradili trece iskljucenje, a ozlijedeni Mario Galijot i David Milicevic nisu mogli uci u igru. Stoga je trener Vladimir Brcic izuzev vratara za završnih deset minuta igre na raspolaganju imao tocno šest igraca.

Cak ni obostrano velik broj iskljucenja, zbog kojih su cak cetiri igraca, po dva s obje strane, završila igru prije isteka 60. minute, nisu posljedica grublje igre, vec cudnih sudackih kriterija.

Dvorana u Dubravi. Gledatelja 100. Suci: Klapež i Pervan (oba Trilj).

DUBRAVA: Totic (14+0), Boškovic, Badžek, Cvitanovic, Zrakic, Zirdum 5, Vinkovic 1, Prka, Šokicic, Vida, Zovko 1, Dumencic 4 (3), Gulsun 2, Horvat 6, Gotovac 5 (4), Vladušic 2.

POREC: Sladoljev (14+1), Tomaic (5), Tarabochia 5, Mataija 2 (1), Thoss 9, Vujic, Galijot, Coric 3, Šimicic, Gudic 1, Radakovic 2 (1), Milicevic.

Sedmerci: Dubrava 8 (7), Porec 3 (2). Iskljucenja: Dubrava 18, Porec 16 minuta. Trece iskljucenje: Vujic (47'), Tarabochia (48'), Gulsun (56'), Prka (60'). (K. KLARIC)