Draganja osvojio zlato

Hrvatski plivac Duje Draganja osvojio je zlatnu medalju na 100 m mješovito na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Istanbulu.

Draganja je zlato osvojio s rezultatom 51.20 što je novi hrvatski rekord. Draganja je popravio svoj i hrvatski rekord za skoro sekundu, dosadašnje najbolje vrijeme iznosilo je 52.17.

Draganja je odlicno krenuo u utrku i nakon 25 metara delfinovim stilom bio je najbolji, nakon ledne tehnike je pao na trecu poziciju, no prsnim stilom se vratio u vodstvo, a potom u posljednjih 25 metara slobodnim stilom zadržao vodstvo.

Drugo mjesto osvojio je Rus Sergej Fesikov (51.29), a treci je bio Slovenac Peter Mankoc (51.52). Za Draganju je to druga medalja u Istanbulu nakon što je na 50 metara slobodno osvojio srebro.