Dopadljiva "generalka" Verudeža

Iznenadujuce dopadljiva i agilna "Istra 1961" u potpunosti je zaslužila ovu pobjedu te nagovijestila da ne misli olako iz ruku ispustiti prvoligaški status. Usprkos brojnim izmjenama, pulska je momcad dominirala u oba poluvremena, kako igrom tako i zalaganjem.

Markovic je bio neuhvatljiv i nekoliko puta izvrsno probio u dubinu te opasno centrirao. Župan s bijele tocke rutinski šalje Kelavu u desnu stranu i puca lijevo za vodstvo 1:0.

Napadaci su takoder bili vrlo aktivni, pa se Roce tijekom 16. minute primivši loptu iz veznog reda sjurio k vratima "Lokomotive", snažno tukao u stativu, da bi odbijanac spremno docekao Stupic i poentirao za 2:0.

Prema kraju utakmice Zagrepcani ipak uspostavljaju ravnotežu na travnjaku i u samo nekoliko minuta propuštaju tri puta izjednaciti. Lovric se dvaput istaknuo obranivši duel s Jelavicem te Bagaricev projektil pod precku iz slobodnog udarca, da bi u samoj završnici i greda bila naklonjena Puljanima.

Prijateljska utakmica. Igralište Valbruna III. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomocnici: Pamic (Žminj) i Rajko (Kringa). Strijelci: 1:0 Župan (9' - 11m), 2:0 Stupic (16'), 2:1 Bule (26' - 11m).

ISTRA 1961: Lisjak, Markovic, Bodrušic, Barišic, Pauletic, Kacic, Andelkovic, Župan, Traore, Roce, Stupic (još su igrali: Lovric, Mašic, Stranatic, Deak, Tadic, Alimi, Okic, Šehic).

LOKOMOTIVA: Kelava, Horvat, Mršic, Bagaric, Puljic, Sopic, Havojic, Peko, Poljak, Andronic, Bule (još su igrali: Jelic, Boras, Šcrbec, Franjic, Herceg).