Dodig poražen u osmini finala Wimbledona

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije se uspio plasirati u četvrtfinale Grand Slam turnira u Wimbledonu, jer je danas u osmini finala poražen od četvrtog nositelja Španjolca Davida Ferrera sa 7-6 (3), 6-7 (6), 1-6, 1-6 nakon dva sata i 47 minute igre.

Dodig, koji je ostao jedini naš predstavnik u pojedinačnoj konkurenciji Wimbledona, dobio je prvi set u tie-breaku i imao nekoliko prigoda za "break" u drugom setu, ali ga je izgubio u tie-breaku. Tada je praktički prestao igrati pa je sljedeća dva seta Ferrer bio dominantan u svim segmentima igre i zasluženo izborio četvrtfinale Wimbledona.

No, Ivan Dodig nema razloga za nezadovoljstvo, jer je plasmanom u osminu finala postigao najbolji rezultat u Wimbledonu. (Hina)