Dodig poražen u 1. kolu ATP-a u Metzu

Hrvatski tenisač Ivan Dodig zaustavljen je u prvom kolu ATP turnira u Metzu gdje je izgubio od Talijana Andreasa Seppija 7:6 (6), 3:6, 4:6 nakon dva i pol sata igre.

Hrvatski je tenisač dobio prvi set nakon tie breaka, da bi u drugom setu u dva navrata izgubio svoj servis i samo jednom uzeo servis protivniku. U trećem setu je odmah na početku izgubio svoj servis, ali onda odmah uzeo servis Seppiju kojeg to medjutim nije omelo nego je nastavio dobro igrati. Na kraju trećeg seta kada je Seppi servirao za meč kod 5:2, Dodig mu je uzeo servis, nakon čega je dobio i svoj servis, ali to nije bilo dovoljno za izjednačenje.

Unatoč tome što je imao 11 aseva Dodig nije uspio nametnu ti svoju igru i napravio je osam dvostrukih pogrešaka, imao je realizaciju na prvom servisu 65 posto osvojio je 103 od 218 poena, dok je talijanski tenisač osvojio 113 poena.

Ovo je bio treći susret Dodiga protiv Seppija, 28. na ATP ljestvici, ali i treći poraz našeg tenisača. (Hina)