Dinamo prvi finalist Hrvatskog kupa

Nogometaši zagrebačkog Dinama prvi su finalisti Hrvatskog kupa nakon što su uzvratnom susretu u Maksimiru pobijedili Slaven Belupo s 2:1. U prvom dvoboju u Koprivnici Dinamo je slavio s 2:0 i s ukupnih 4:1 osigurao svoje 17. finale nacionalnog kupa u povijesti.

Dinamo je poveo u 27. minuti kada je Alen Halilović proigrao Duju Čopa koji pogađa lijevi kut Slavenovih vrata, a u nastavku su Koprivničanci došli do izjednačenja, a strijelac je u 52. minuti bio Nikola Rak. Osokoljeni zgoditkom, gosti su u nekoliko navrata ozbiljno priprijetili vrataru Dinama Ježini, no u 83. minuti mladi Fran Brodić je udarcem s 18 metara riješio pitanje ukupnog pobjednika.

U drugom polufinalu Rijeka večeras u Puli protiv Istre 1961 brani prednost od 2:1 s prvog susreta na Kantridi. (Hina)