Davis Cup: Srbija - Hrvatska 2-0

(R. GORŠIĆ/CROPIX)

Teniska reprezentacija Srbije nadomak je plasmanu u četvrtfinale Davis Cupa, nakon što je prvog dana dvoboja protiv Hrvatske u Kraljevu Novak Đoković u tri seta pobijedio Matu Delića, a Viktor Troicki nadoknadio dva seta i break zaostatka u trećem protiv Borne Ćorića.

Hrvatski "broj 1" u Kraljevu, 18-godišnji Zagrepčanin Borna Ćorić bio je na pragu još jedne velike pobjede. U prvom setu je okrenuo break zaostatka i u prvih 90 minuta potpuno nadigrao Viktora Troickog. Kad je Ćorić poveo 6-4, 6-1, 2-0 činilo se da je Hrvatska na putu prema izjednačenju i obećavajućih 1-1 nakon prvog dana dvoboja protiv Srbije.

Međutim, Troicki je nošen podrškom s tribina uspio napraviti jedan od najvećih preokreta u karijeri. Nizom od pet gemova okrenuo je treći set u svoju korist, a time i meč, jer je u Ćorićevim nogama i rukama ponestalo energije. Od vodstva 2-0 u trećem setu do kraja meča hrvatski je tenisač osvojio svega četiri gema. Troicki je na kraju slavio s 4-6, 1-6, 6-3, 6-2, 6-1 nakon tri sata i tri minute igre, te tako Srbiju doveo na jedan bod od ukupne pobjede.

U prvom dvoboju prvi tenisač svijeta Novak Đoković očekivano je pobijedio Matu Delića, 158. igrača na ATP ljestvici, sa 6-3, 6-2, 6-4 za sat i 30 minuta igre.

Hrvatskoj reprezentaciji ostaje nada da će Marin Draganja i Franko Škugor pobijediti najavljeni srpski par Nenada Zimonjića i Viktora Troickog u subotu te tako pružiti priliku Borni Ćoriću za odmjeravanje snaga s Novakom Đokovićem. U slučaju pobjede srpskog para, teško je vjerovati da će Đoković igrati u nedjelju.

Subotnja igra parova na rasporedu je s početkom u 14 sati. (Hina)