Dalmatinka – Umag 33:28

Plocanke su opet pokazale da tako lako ne dopuštaju iznenadenja na svom parketu, upisavši petu pobjedu. Nije ih obeshrabrilo pocetno (3:1) vodstvo gošci nakon cetiri minute igre, koje se "istopilo" u narednih pet minuta (6:3).

Sve do sredine prvog poluvremena, kad je rezultat bio na strani domacih rukometašica izražen s tri pogotka razlike (10:7), bilo je neizvjesno u rezultatskom smislu (11:10 - 22'). Serijom pogodaka ubojitog trolista Covic – Družijanic – Brcic, plocanske su rukometašice prije odlaska na odmor "ispisale" uvjerljivo vodstvo, dok su gošce u tom razdoblju samo jednom zatresle mrežu raspoložene Elizabete Domic.

U nastavku se gošcama još jednom ukazala prigoda da dvoboj ucine neizvjesnim, inace su domace igracice u pravilu imale cetiri do pet pogodaka prednosti. Pri rezultatu 24:22 sredinom druge dionice Umažanke su imale napad za minimalno smanjenje zaostatka, no nisu ga iskoristile mada je u tom slucaju domaca ekipa ostala s igracicom manje.

Niti ta cinjenica nije bila pogodnost za gostujucu ekipu koja je primila dva, a da nije postigla ni jedan pogodak. Nakon toga je uslijedio novi odmak Plocanki (27:22). Nešto slicno zbilo se u pet posljednjih minuta (30:28), no domace su još jednom bile pribranije u kljucnim trenucima i uzele bodove o kojima su razmišljale i gostujuce igracice.

Za nešto više od ishoda u konacnici u igri gošci je nedostajalo cvrstoce u obrambenoj formaciji te odlucnosti i ucinkovitosti u napadu.

Dvorana Doma sportova. Gledatelja 500. Suci: Pavic i Torbarina (oba Zadar).

DALMATINKA: Domic (16+0), Klinac 1, Covic 10, Družijanic 9 (3), Despot 1, Blaževic 1, Marinovic 2, Pintar, Juric, Batur, Vukovic, Kežic 2, Pijevic, Pavlovic, Brcic 7, Sanader.

UMAG: Žulicek 1, Jadrijevic 8 (3), Rajic 5, Bebic 1, Martic, Baksa - Markovec 4, Stilinovic (7+1), Šimicic 1, Špoljaric, Pavic (8+1), Cehic, Boškovic 8.

Sedmerci: Dalmatinka 6 (4), Umag 3 (3). Iskljucenja: Dalmatinka 10, Umag 12 minuta.