Croatia (S) - Istra 1961 2:2

Pulski nogometaši odigrali su nevjerojatnu utakmicu u 5. kolu Prve HNL. Na kraju su protiv Sesvecana remizirali 2:2, ali su pritom iz džepa prosuli dva boda. Odlicnim prvim poluvremenom stekli su dva gola prednosti zahvaljujuci raspoloženom Traoreu i usto nakon 30. minute imali igraca više nakon iskljucenja golmana Radoša. Dovoljno za sigurnu pobjedu? Ni govora. U nastavku su sramotnim nastupom naprosto natjerali domace igrace da dodu do izjednacenja.

Otišli su Puljani na odmor s dva pogotka prednosti nakon što je Mus postigao autogol, a Šehic realizirao jedanasterac. U nastavku su domacini izjednacili pogocima Gulje i Musa. Nakon pet odigranih kola Verudeži imaju cetiri boda.

- Odigrali smo jako dobrih 45 minuta nakon kojih smo vodili 2:0 i imali igraca više. U poluvremenu sam jasno rekao svojim igracima da utakmica nije gotova jer bi domacini s jednim golom mogli sve zakomplicirati. Tražio sam da igramo cvrsto u obrani, ali da budemo aktivni da držimo loptu i pokušamo dati treci gol. Golove smo pak primili nakon pocetnickih pogrešaka naše obrane. Ipak, ovaj bod u gostima je bitan jer smo ga osvojili u borbi protiv direktnog konkurenta za ostanak u ligi ali ostaje žal za dva izgubljena boda, rekao je trener Puljana Elvis Scoria nakon utakmice.

Utakmica 5. kola Prve HNL: Croatia – Istra 1961 2:2 (0:2). Stadion NK Zagreb. Gledatelja: 250. Sudac: Ivo Krecak (Šibenik) -. Pomocnici: Krsticevic (Ploce), Perica (Šibenik). Strijelci: 0:1 Mus (16 – ag), 0:2 Šehic (30 – 11m), 1:2 Guja (72), 2:2 Mus (79). Žuti kartoni: Katanec, Guja, Puškaric, Pilipovic, Agic (Croatia), Markovic, Roce (Istra 1961). Crveni karton: Radoš (29).

CROATIA: Radoš, Guja, Mus, Pilipovic, Katanec, Cižmek (od 68. Babic), Barukcic (od 15. Agic), Puškaric, Polozani, Bošnjak, Smajlovic (od 30. Berišic).

ISTRA 1961: Lisjak, Markovic, Pauletic, Barišic, Kacic, Andelkovic, Mašic (od 89. Tadic), Župan (od 75. Bodrušic), Traore, Šehic, Roce (od 75. Okic).