Contadoru etapa i vodstvo

Španjolski biciklist Alberto Contador (Astana) pobijedio je u današnjoj 15. etapi Tour de Francea, koja je u dužini od 207 kilometara vožena od Pontarliera do Verbiera. Pobjednik Toura iz 2007. ujedno je preuzeo žutu majicu vodeceg u ukupnom poretku.

Drugo mjesto osvojio je Luksemburžanin Andy Schleck (+43 sekunde), a treci je bio Talijan Vincenzo Nibali (+1:03 minuta).

Današnja brdska etapa u Alpama okoncana je usponom prve kategorije na 1.468 metara nadmorske visine. Contador se odvojio pet i pol kilometara prije cilja, a njegov jaki ritam nitko nije mogao pratiti, pa niti njegov momcadski kolega i sedmerostruki osvajac Toura Lance Armstrong, koji je završio na devetom mjestu sa zaostatkom od minute i 35 sekundi. Ovim trijumfom Contador je napravio veliki korak ka osvajanju ovogodišnjeg Toura.

U ukupnom poretku vodi Contador, a slijedi Lance Armstrong s minutom i 37 sekundi zaostatka.