Cilic izgubio u finalu Münchena

Najbolji hrvatski tenisac Marin Cilic poražen je u finalu ATP turnira u Münchenu od Nijemca Phillipea Kohlschreibera sa 7:6 (8), 6:3 nakon sat i 48 minuta igre.

Bilo je to 13. Cilicevo finale u karijeri, ostao je na šest naslova, te još uvijek ceka prvi osvojeni turnir na zemlji.

U Münchenu je Medugorac propustio veliku šansu u tie-breaku prvog seta, koji je Nijemac nakon niza preokreta dobio s 10:8.

Cilica je skupo koštalo samo 37 posto ubacaja prvoga servisa i lopte za obrat jer je od osam iskoristio samo jednu, dok je Kohlschreiber od dvije prilike obje iskoristio.

U osam medusobnih dvoboja Kohlschreiber sada vodi s 5:3, a Nijemac se osvetio Cilicu za poraz u cetvrtfinalu Münchena 2009., kada je Medugorac takoder posustao u finalu od Mihaila Južnog.