Challenge Cup: Buzecani prvi u skupini

U trecem susretu drugog kruga Challenge Cupa, koji je ujedno odlucivao o prvom mjestu, rukometaši "Buzeta" vrlo su dobrom igrom zasluženo svladali ukrajinski Polytechnik.

Od samog je pocetka utakmice bilo vidljivo da ce obje momcadi potrošiti silnu energiju kako bi dolazile do zgoditaka, jer su i jedna i druga ekipa zaigrale vrlo cvrsto u obrani.

Jedan od najboljih strijelaca Siroticeve momcadi, Šunjic, je s dva uzastopna pogotka svojoj momcadi osigurao cetiri gola prednosti (2:6 – 11').

Mora se priznati da su Ukrajinci previše griješili u napadackim akcijama, za što je njihov predstavnik optužio grcke suce te u 15. minuti zaradio žuti karton zbog prigovora. Za to je vrijeme Ivan Vrkljan marljivo punio mrežu "Polytechnika" te svojim petim pogotkom odveo svoju momcad na šest golova prednosti (3:9 – 18').

Uz osovinu Vrkljan - Šunjic koja je u 14 postignutih pogodaka buzetske momcadi ugradila cak 11, u prvom poluvremenu svakako vrijedi istaknuti i odlicnih osam obrana vratara Petrica. U trenucima kad su Buzecani zaredali s nekoliko nerealiziranih napada, svojim je obranama Petric bio taj koji je održavao relativno visoku prednost svojeg sastava (15:21 – 51').

Odlicnog Petrica na vratima Buzecana u posljednjim je minutama zamijenio mladi Jovic i odmah skinuo "zicer" Ukrajincima te se u posljednje cetiri minute ušlo kod rezultata 17:23 u korist buzetskog sastava.

Posljednje trenutke susreta Buzecani su više nego suvereno kontrolirali te uz "standing ovation" prepunih tribina proslavili zauzimanje prvog mjesta uz stopostotan ucinak od tri pobjede.

Sportska dvorana. Gledatelja: 400 Suci: Michalis Tzaferopoulos i Andreas Bethmann (oba Grcka).

POLYTECHNIK: Pošedin (6), Saharnijan 1, Tijukin 6, Besarab 1, Kondakov, Jevsijukov, Smolianec 2, Dorogan (2), Zaharov 5 (2), Strahov 4.

BUZET: Petric (11), Šverko, Prodan, Vukelic 1, Gašpar 2, Ljubotina 3, Mavrovic, Horvat 2, Jovic (2), Vozila 1, Šunjic 5, Sirotic 1, Vrkljan 10 (1), Dragicevic.Sedmerci: Polytechnik 2 (2), Buzet 1 (1). Iskljucenja. Polytechnik 8, Buzet 6 minuta.