Četvrtfinale Ulice: Oprtaljci predali naslov

Hakleri DLD motora slave prolaz u polufinale (M. ANGELINI)

Hakleri El stila SFC danas su, u prvom četvrtfinalnom susretu na 24. izdanju malonogometnog turnira "Moja ulica, moja ekipa 2012 – Suzuki Motortech", u gledalište poslali branitelje naslova, Histriju Oprtalj ADT. Konačnih 0:0 malo je koga iznenadilo, a da su obje ekipe ispunjene pravim majstorima moglo se vidjeti prilikom izvođenja kaznenih udarca, kad u prvih šest pokušaja golmani nisu imali previše šanse zaustaviti snažne i precizne udarce sa sedam metara. Odluka je pala u četvrtoj seriji kad je Marko Hrvatin pogodio stativu, a David Stanojević svladao Roberta Funčića, najboljeg golmana prošlogodišnje "Ulice", i tako odveo El stil u polufinale.

Nakon lanjskog pobjednika, četvrtfinale se pokazalo kobnim i za haklere TNT Pizzerije Matteo Malinska, osvajače "Ulice" 2009. godine, koje su svladali DLD motori. Proteklo je tako 59 minuta četvrtfinalnog dana, a da više nego pristojno popunjeno gledalište u Domu sportova "Mate Parlov" nije vidjelo gol, kad je on napokon pao. Njega je, 58 sekundi prije kraja susreta, sjajnim udarcem s 20-ak metara postigao Aleksandar Ilić i tako odveo DLD motore među četiri najbolje ekipe.

Žele li napraviti i barem jedan korak više, morat će svladati klince Pizzerije Jupiter. Lanjski finalisti iz susreta u susret igraju sve bolje i bolje, danas su to na svojoj koži osjetili i Jaši. Jaši nisu uspjeli parirati rastrčanim "klincima" koji su na krilima Ivana Jasprice, koji je u svakom poluvremenu po jednom zatresao protivničku mrežu, prošli u polufinale.

Hakleri Pizzerije Jupiter danas nisu uspjeli parirati Auto Grosuplju. Krenuli su "picajoli" na sve ili ništa, pet minuta prije kraja izvukli golmana, no umjesto smanjenja rezultata, stigla je kazna u vidu dva pogotka Jolića za konačnih 4:0. Stigli su tako hakleri Auto Grosuplja i do pete pobjede na 24. "Ulici", svoju mrežu i nakon 150 minuta sačuvali su netaknutom, a Jolić se s osam pogodaka izdvojio na vrhu ljestvice strijelaca.

SEMAFOR
Rezultati, osmina finala: TNT Pizzeria Matteo Malinska - Ožujsko gladijators 2:1. Četvrtfinale: MNK Histria Oprtalj ADT – El stil SFC 3:4 – 7m (0:0), TNT Pizzeria Matteo Malinska - DLD Motori 0:1, Pizzeria Jupiter klinci - MNK Jaši 2:0, Auto Grosuplje - Pizzeria Jupiter 4:0.
SUTRA
El stil SFC - Auto Grosuplje (16), DLD Motori - Pizzeria Jupiter klinci (16.45); susret za treće mjesto (18.15); finale (19.45). (Ivica CEROVAC; snimio Manuel ANGELINI)