Buzet – Zamet 29:27

Buzet – Zamet 29:27 (16:14). Sportska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Dalibor Jurinovic (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na moru).

BUZET:
Petric (5+0), Šverko, Prodan, Vukelic 1, Vidovic, Gašpar 5, Ljubotina 3, Mavrovic 5, Jajcevic 2, Jovic (5+0), Vozila 3, Šunjic 6(2), Sirotic, Vrkljan 4.

ZAMET:
?urica (3+0), Hrvatin 6, Tandara 3, Cerneka 2, Uzelac 5(4), Loncaric, B. Kozina, Kružic 3, Stevanovic (4+1), Cuturic, Montanari, Babic 7(5), Golik, K. Kozina 1.

Sedmerci
: Buzet 4(2), Zamet 9(9).

U vrlo dinamicnom i neizvjesnom susretu 20. kola Premijer lige, momcad Buzeta uspjela je produžiti svoj odlican rezultatski omjer sa Zamecanima ne dozvolivši im ni u cetvrtom susretu mogucnost pobjede. Važnost utakmice stavila je dodatni teret na leda domacih igraca, pa smo, uz promašeni sedmerac Mavorvica, prvi realizirani napad Buzecana vidjeli tek u njihovom petom pokušaju, kada je Gašpar pronašao put do mreže Stevanovica.

Prvi put gosti stižu do dva pogotka prednosti u 11. minuti, a zanimljivo je da su cak cetiri pogotka postigli iz sedmerca. S obzirom na igru koju su prikazali u prvoj cetvrtini utakmice domaci mogu biti itekako zadovoljni s minusom od samo dva pogotka, a da na vratima nije bilo raspoloženog Petrica koji je obranio cetiri lopte gostima, taj bi zaostatak zasigurno bio veci. Zaslugom raspoloženih Jajcevica, Gašpara i Šunjica domaci u 19. minuti izjednacuju. Nakon toga zaredao je period igre „gol za gol“ u kojem smo vidjeli cak cetiri izjednacenja.

Povratkom s odmora Buzecani prvi puta imaju tri gola prednosti. Prvenstveno cvrstom i pokretljivom obranom domaci su uspijevali održavati stecenu prednost, što je gostujucu momcad pred kraj susreta natjeralo na igru „lovice“ po cijelom terenu, ne bi li anulirali prednost Buzecana. No, lov nije uspio, pa su Buzecani zasluženo osvojili dva boda.