Buzet - Zamet 27:25

Bruno Kozina, Buzet

Iako bez posebnog rezultatskog naboja, regionalni derbi između Buzeta i Zameta ponudio je pravu rukometnu poslasticu punu preokreta i uzbudljivih trenutaka, u kojoj su Buzećani na kraju zasluženo slavili, nakon što su imali vodstvo tijekom većeg dijela susreta. Fenomenalna obrana praćena dobrom realizacijom u napadačkim akcijama omogućila je domaćim igračima da u samom otvaranju utakmice s pet uzastopnih pogodaka dođu do vodstva koje im garantira mirniji nastavak susreta (5:1 - 11'). No i gosti ubrzo uspijevaju zbiti svoje redove te zahvaljujući igraču više u 17. minuti preko Vučka dolaze do minimalnog zaostatka (6:5). Ponovno su nakon toga Buzećani pojačali igru u obrani i praćeni s nekoliko obrana vratara Pavletića te dobrom realizacijom prvenstveno Gašpara i Kozine stići do poluvremena do pet zgoditaka prednosti (15:10). Tom rezultatu značajno su pridodali u prvom poluvremenu loši
gostujući vratari ne zabilježivši niti jednu obranu.

Opušteniji ulazak u nastavak susreta domaćina i "jezikova juha" gostujućeg trenera Smajlagića na poluvremenu imali su za posljedicu značajno različitu utakmicu u nastavku, pa su Černeka i Uzelac uz pomoć igrača više na terenu ponovno došli do minimalnog zaostatka (17:16 - 39'). Iako je u sljedećem napadu sinoć najbolji Zamećanin Marin Kružić u potpunosti anulirao domaće vodstvo, Vukelić i Kozina su vratili rezultat na buzetsku stranu (21:19 - 46'). Tu prednost gosti nisu uspjeli dostići unatoč dobrim obranama vratara Đurice narednih desetak minuta, da bi u 57. Uzelac zgoditkom s crte donio prvo i jedino vodstvo Zameta na susretu (23:24). No, sjajnim obranama u posljednjim minutama susreta domaći vratar Pavletić vratio je nadu u rezultatski preokret koji su u napadačkim akcijama u novu pobjedu pretvorili Šverko, Gudić i Kozina. (V. BOŽIĆ)

Utakmica 1. kola Lige za poredak: Buzet - Zamet 27:25 (15:10). Sportska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Bosak i Herceg (oba Varaždin).

BUZET: S. Pobrić, Šverko 2, Prodan, Kisiček, Radnić 1, Gašpar 4 (1), Jakac, Vukelić 3 (2), N. Pobrić, Jović (2+1), Kozina 8, Gudić 1, Pavletić (11), Šćulac, Vrkljan 3, Galijot 5.

ZAMET: Đurica (8+0), Vučko 3, Mrakovčić 4 (1), Černeka 3, Lončarić 2, Kružić 7, Slavić (1+0), Uzelac 2, Karaula, Montanari, Golik 1, Sakić 1, Šunjić 2, Vučetić.

Sedmerci: Buzet 3 (3), Zamet 2 (1). Isključenja: Buzet 8, Zamet 8 minuta.