Buzet - Zamet 26:25

Rukometaši Buzeta pokazali su ponovno da su im igraci Zameta najdraži gosti, svladavši ih ponovno s pogotkom razlike, iako su prvi put na susretu poveli tek u 50. minuti. Zamecani su u pocetnim minutama susreta vodili s pet zgoditaka prednosti (1:6 - 9').

Bitno izmijenjen sastav domacina, u kojem nije bilo cak cetvorice standardnih prvotimaca, malo se pribrao i konsolidirao redove te desetak minuta kasnije stigao do minimalnog zaostatka, ostavivši Rijecane bez gola u tom periodu (5:6 - 20'). Odlicnu rolu u tim je trenucima na vratima domacih odigrao vratar Jovic, obranivši sedam lopti, ukljucujuci i sedmerac.

Nastavak su bolje otvorili Siroticevi decki te s po dva pogotka Vrkljana i Šunjica ostvaruju seriju 4:1 i u 36. minuti izjednacuju rezultat (13:13). Davor Vukelic prvi put na susretu dovodi svoju ekipu u vodstvo (22:21).

Kad je Marin Vukelic postigao 26. pogodak svoje momcadi nepunu minutu prije kraja, ostalo je na domacoj obrani da zaustavi posljednji napad gostiju. Upravo to su uspjeli uciniti, zahvaljujuci vrataru Jovicu koji je obranio udarac s krila Kružicu za novo slavlje buzetskih rukometaša.

Utakmica 1. kola Lige za Europu: Buzet - Zamet 26:25 (9:12)
. Sportska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Vedran i Vanja Banovic (oba Požega).

BUZET: Šverko, Prodan, D. Vukelic 6, Vidovic 4, Jermaniš, Ljubotina 2, M. Vukelic 4, Pobric 1, Jovic (13+1), Kisicek, Šunjic 4 (2), Pavletic, Sirotic, Vrkljan 5, Fabijancic.

ZAMET: ?urica, Vucko 1, Hrvatin 3, Mrakovcic 4, Loncaric 6, Cosic 1 (1), Kacanic, Kružic 2, Stevanovic (14+1), Kovacevic, Cuturic, Slavic, Vujic 3 (1), Golik 1, Sakic 4.

Sedmerci: Buzet 3 (2), Zamet 3 (2). Iskljucenja: Buzet 6, Zamet 10 minuta. (V. BOŽIC)