Buzet - Zagreb CO 24:40

Zagreb. Zaostala utakmica 28. kola Premijer lige rukometaša. Dvorana Kutija šibica. Buzet - Zagreb CO 24:40 (11:22)Gledatelja 150. Suci: Bernobic i Kalcic (oba Rijeka).

BUZET
: Petric (7+0), Šverko, Prodan, Vukelic 2 (2), Vidovic, Moranjkic, Gašpar 3, Ljubotina 3, Mavrovic 2, Jajcevic, Jovic (3+0), Vozila 2, Šunjic 2, Sirotic, Vrkljan 10 (3).

ZAGREB CO
: Šego (7+1), Maric 2, Kopco 4, Stepancic 2, Kopljar 4, Matulic 3, Jaškic 4, Špiler 2 (1), Gojun 4, Štrlek 5 (1), Pešic (15+0), Vukic 4, Valcic 3, Bogunovic, Balic 3, Gal.

Sedmerci
: Buzet 6 (5), Zagreb CO 2 (2). Iskljucenja: Zagreb CO 6 minuta.

U zaostalom susretu 28. kola Premijer lige, najbolja hrvatska rukometna družina odradila je formalnost i rezultatom 40:24 ocekivano osvojila dva boda.

Otvaranje utakmice pripalo je gostima iz Buzeta koji su ovom prilikom "glumili" domacina, koji postižu tri uzastopna pogotka, da bi se nakon toga sve do sedme minute igralo "gol za gol" do rezultata 6:3. Narednih desetak minuta Zagrepcani ubacuju u brzinu više i na svaki postignuti gol Buzecana odgovaraju s barem dva vlastita, tako da je u 18. minuti na semaforu svijetlilo vec znacajnih 6:13.

U nastavku susreta gostujuci je strateg malcice ispremiješao svoju momcad, što su Buzecani, predvodeni sjajnim Vrkljanom, iskoristili i s visokih 11:23 iz 32. minute stigli do pristojnijih 15:23 u 38. minuti, ostavivši "goste" punih šest minuta bez pogotka. U tim je trenucima buzetska momcad "vozila" na Vrkljanov pogon koji je od 15 golova svoje momcadi postigao cak 10.

No, tada na scenu stupa vratar Pešic koji je u drugom dijelu zakljucao svoja vrata sakupivši cak 15 obrana i jedan je od glavnih krivaca što se Buzecani u Buzet vracaju uvjerljivo poraženi. (V. BOŽIC)